به نام خدا

 درزبندی ، آب بندی و پوشش نانو ( آب گریزی سطوح )

خدمات راپل در ارتفاع و مناطق غیر قابل دسترس با استفاده از تکنیک دسترسی با طناب

درزبندی نمای ساختمان : درزبندی و پرکردن درزها (آببندی) جزو اصول مهندسی بوده و از اجزای لاینفک پروژه ها می باشند .ورود هوای گرم و سرد و آب  به داخل ساختمان از مهمترین دلایل کاهش آسایش ساکنین می باشد .

این معضل در ساختمان های نوساز و قدیمی ساز می تواند وجود داشته باشد و مصرف سوخت را تا 25%  بالا می برد .

 خدمات آب بندی و درزبندی در ارتفاع(کار با طناب ) با توجه به شرایط اقلیمی به شرح ذیل :

ضد آب سازی و مقاوم کردن سطوح بیرونی ساختمان در برابر عوامل جوی :

  • بند کشی نمای ساختمان : پر کردن فواصل بین سنگ ها با استفاده از ملات همرنگ برای جلوگیری از ورود آب به سطح نما با روش راپل .
  • تعویض شیشه و درزبندی و آب بندی نمای شیشه ای با چسب های سوپر سیلیکون ،پلی اورتان و ... مقاوم در برابر uv در ارتفاع بدون نیاز به داربست و بالابر
  • عایق بندی نما : عایق بندی رطوبت،عایق بندی حرارت،عایق بندی صوت (عامل مهم در کاهش هزینه های انرژی) با روش کار با طناب
  • آب بندی نمای سنگی ، آب بندی آجر نما ، آب بندی سطوح سیمانی ، آب بندی نمای کامپوزیت ، آب بندی نمای کرتین وال ، آب بندی نمای رومی و ... : خدمات کار در ارتفاع .
  • تعویض بازشوهای کلنگی نمای شیشه ای :بازشو نمای فریم لس و باز شونمای کرتین وال در ارتفاع به شیوه دسترسی با طناب بی نیاز به داربست .
  • سیمانکاری و لکه گیری نما توسط راپلکار حرفه ای و با سابقه .
  • بازسازی و ترمیم نمای ساختمان : نمای کامپوزیت پنل آلومینیوم،نمای فریم لس،نمای کرتین وال،لوور آلومینیومی،شیدر دوکی و ... بدون محدودیت ارتفاع به روش راپل .
  • پوشاندن درز انتقطاع ساختمان : کاور کردن درز انقطاع با ورق گالوانیزه ، یونولیت ، اسپری فوم و ... : خدمات راپل

آببندی نما ، ژل مخصوص آببندی ،  

ضد آب سازی نمای ساختمان ،سازه ها و سطوح با روش فناوری نانو ( ضد آب سازی )

پوشش نانو نمای ساختمان

یک سطح و یا ساختمان محافظت نشده وقتی در برابر بارانی با سرعت 32 کیلومتر در ساعت قرار گیرد می تواند ظرف مدت 6 ساعت بیشتر  از 10 لیتر آب به ازای هر متر مربع را جذب نماید .یک سازه بتنی در همین شرایط تقریبا 20 لیتر آب جذب خواهد کرد .نفوذ آب باران صدمات متعدد و جبران ناپذیری را به سطوح و ساختمانها وارد می آورد .

 نانو سنگ نما ، قیمت پوشش نانو ،

آسیب های ناشی از آ ب

الف-آسیب های ظاهری ناشی از آ ب : شوره زدگی ،پوسته پوسته شدن رنگ ،قارچ ها ،کپک ها ،کثیف شدگی زود هنگام .

ب آسیب های ساختاری ناشی از آ ب : واکنش سیلیکات قلیایی ،یخ زدگی و ذوب شدن پیاپی در مصالح ،کربونیزاسیون / باران های اسیدی / سولفاته شدن ،خردگی آهن آلات به کار رفته در اسکلت ساختمان ،ایجاد ترک در اثر کاهش انعطاف و افزایش حجم .

 

   

3 3
3 2
3

ضد آب کننده چیست ؟

ضد آب کننده نسل جدید تکنولوژی نانو است که برای ضد آب سازی سطوح بتنی و مصالح ساختمانی ساخته شده و جایگزین سیستم های سنتی میباشد .

ضد آب کننده 100 درصد سیلان ،نانو تکنولوژی ،محلول در آب و دوستدار محیط زیست می باشد . این فناوری با ایجاد واکنش و نفوذ تا عمق 2 میلیمتر منافذ بتون یا سطوح سیمانی، آجری ،سنگی و ...پوشش ضد آب بصورت 360 درجه (اولین بار در دنیا)ایجاد کرده و باعث تشکیل لایه یک پارچه و غیر قابل نفوذ  در برابر نشتی می شود ،با این فناوری بهره بردار می تواند یک ساختمان را از پی تا بام را ضد آب سازی کند .

این محصول از سیستم های موجود در طبیعت الگوبرداری شده و رفتاری مانند اثر آب گریزی برگ گل نیلوفر آبی را دارد .

با استفاده از این تکنولوژی ایزولاسیون ،با حفظ توانایی تنفس سطوح و سازه و قابلیت خروج بخار آب از سطوح ،آب هم نمی تواند به داخل سطوح نفوذ کند .

     44

ضد آب کننده  سه ویژگی برتر لازم برای مواد ضد آب کننده را در خود دارد زیرا :

نانو تکنولوژی است و سطوح زیرین غیر آلی را  در سطح مولکولی ضد آب می کند .

دوستدار محیط زیست است و به صورت محلول در آب استفاده می شود .

بر پایه شیمی ارگانوسیلیکون می باشد و یک ماده واکنشی است ،بنابراین با سطح زیر لایه غیر آلی واکنش داده و پس از انجام واکنش جزئی از ساختار آن می شود به همین دلیل ماندگاری طولانی را بوجود می آورد.

محصول ضد آب کننده  دارای تائیدیه  از آزمایشگاه ها و سازمان های معتبر بین المللی می باشد . ASTM –DIN-ISO-IS

 نانو نمای ساختمان ، پوشش نانو برای سنگ ،

ویژگی های ضد آب کننده :

این محصول منحصر به فرد در برابر آسیب های ناشی از اشعه فرابنفش خورشید و تغییرات دمایی و باران مقاوم است و به دلیل نفوذ ذرات نانو در داخل مولکولهای سطوح در برابر فرسایش باد مقاومت کرده و قدرت آبگریزی را برای سالیان طولانی حفظ کند .

همچنین محلولی غیر قابل اشتعال است و استفاده از آن به راحتی با برس ،غلطک و اسپری بدون فشار امکان پذیر میباشد و هیچ وسیله یا اقدام حفاظتی برای کاربرد این محصول لازم نیست .

ضد آب کننده در آب حل می شود و یک محلول شفاف به رقیقی آب تشکیل می دهد و با سطوح ( بتن ،مصالح ساختمانی و ...) پیوند شیمیایی ایجاد می کند و بعد از خشک شدن خود را با آن تطبیق می دهد تا سطح را دربرابر نفوذ رطوبت ورودی محافظت کند .

 پوشش نانو آجر ، فروش نانو سنگ ،

کاربریهای تکنولوژی ضد آب سازی :

کاربریهای عمومی ضد آب سازی: ساختمان های موجود و قدیمی ،سطوح موزائیکی ،ورقه های سیمانی سقفی ،محل های فرش شده با بتن  ،استخر ،سونا و جکوزی ،آثار گلی ،کاشی و سفال ها  ،سنگ های طبیعی و مصنوعی ،آجرهای بدون حفاظ و مناطق ساحلی

کاربریهای تجاری و بازرگانی ضد آب سازی :

برج های خنک کننده ،تصفیه خانه فاضلاب ،لوله های سیمانی و بتنی ،پله ها   ،تراورس های خط آهن ،تقاطع های غیر همسطح ،تونل ها  ،ستون های دریایی  ،باراندازها وکارخانه های کشتی سازی

مشکلات مرتبط با آب :

بیشتر مصالح ساختمانی خلل و فرج (تخلخل) بسیاری دارند و در سطح دارای گروه های هیدرو کسیل هستند . این گروه های هیدروکسیل بدلیل شباهت با ساختار آب و ویژگی آب دوستی جاذب آب هستند . بنابراین بیشتر مصالح ساختمانی به راحتی خیس می شوند و در منافذشان آب جذب می کنند .اندازه ملکول آب 0.18 نانومتر است (نانومتر معادل 0.00018 میکرون می باشد ) .

از طرفی اندازه منافذشان در بیشتر مصالح ساختمانی بین 5 تا 200 نانومتر است و همچنین اندازه بیشتر آلاینده ها چون اسیدها ،کلریدها و سولفات ها بین 1 تا 2 نانومتر می باشد حتی در بتن و سنگ فشرده اندازه منافذ بسیار بزرگتر از مولکول آب است و امکان مرطوب شدن سطوح ساختمانی با توجه به آب دوستی زیاد آنها وجود دارد .

 1

موارد ضروری که هنگام تصمیم گیری درباره مواد ضد آب سازی باید رعایت کرد :

میزان ایزولاسیون آن در برابر جذب آب .

درزبندی ، آب بندی و پوشش نانو

میزان ایجاد مانع در برابر نفوذ املاح آب به ویژه نمکهای کلر

میزان نفوذ محلول ضد آب سازی در سطوح به اندازه قابل قبولی باشد

عدم ایجاد لک و آثار استفاده از مواد ضد آب سازی در سطوح استفاده شده

دوام طولانی مدت در محیطی قلیایی .

میزان دوستی با طبیعت و عدم وجود خطر زیست محیطی

میزان مقاومت در برابر اشعه فرا بنفش (بیش از 20 سال )

دو نوع از محصولات آب گریز وجود دارد :

پوشش دهنده ها و نفوذ کننده ها

پوشش دهنده ها (ضد آب سازی) :

ارزان بودن و سهولت استفاده از ضد آب کننده های پوششی باعث کاربرد گسترده از این محصول شده است .

در سطح دنیا معمولا محصولاتی چون رنگ های اکریلیکی و پلیمر هیپای سیلیکونی برای ضد آب کردن استفاده می شود . اندازه ذرات این پوشش دهنده ها بیش از صد نانومتر است که این مسئله باعث می شود نتوانند به داخل منافذ مصالح ساختمانی نفوذ کنند و تنها لایه ای ایجاد می کنند که سطح را بپوشانند و مانع جذب آب شوند . این لایه های پلیمری عمدتا آب گریز هستند ولی باید آن ها را به شکل متناوب استفاده کرد ،نباید آسیب ببینند و باید در مقابل اشعه فرا بنفش هم مقاوم باشند .

تحقیقات نشان داده اطمینان پیدا کردن از روکشی با ضخامت یکسان و مورد قبول روی سطح سخت در حین استفاده آسان نیست و این مسئله باعث ایجاد نقاط ضعیف در پوشش می شود . احتمال ترک خوردگی تمام انواع لایه های پلیمری معمولی در برابر اشعه فرا بنفش وجود دارد که این خود باعث ترک خوردگی پوشش در طول 2 تا 5 سال می شود و با از بین رفتن خاصیت آب گریزی ،ضد آب سازی بی نتیجه می ماند .

نفوذ کننده ها (ضد آب سازی) :

بیشتر نفوذ کننده ها پایه حلالی دارند و مواد مونومری محلول با اندازه کوچکتر از 6 نانومتر می باشند . این مواد به منافذ و شبکه های سطوح و مالح ساختمانی نفوذ می کنند .

 پوشش نانو نمای ساختمان ، ضد آبسازی ساختمان ،

انواع  نفوذ کننده ها:

واکنشی و  غیر واکنشی

نفوذ کننده های غیر واکنشی :

روغن ها و دیگر مواد آب گریز با چسبندگی کم هستند که خلل و فرج لایه های زیرین را پر می کنند و ایزولاسیون را انجام می دهند . این مصالح در طبیعت تجزیه پذیرند و در یکسال آب گریزی خود را از دست می دهند .همچنین این محصولات می تواندد ایجاد قرچ و کپک کنند .

نفوذ کننده های واکنشی :

نفوذ کننده های واکنشی با سطوح زیرین واکنش شیمیایی می دهند و برای سطح عمل شده آب گریزی در سطح مولکولی ایجاد و 3 تا 5 میلیمتر در داخل سطوح زیرین نفوذ می کنند بنابراین محافظتی که این نوع محصولات ضد آب سازی ایجاد می کنند بسیار طولانی مدت می باشد .علاوه بر این در برابر اشعه فرابنفش و فرساینده های طبیعی مقاومند .

 

 

با تشکر و تقدیم احترام

شرکت هفت خوشه 

 

 

تلفن تماس : 09128930060

تلفن تماس : 09126801556